Seminaria

Seminaria

Oferujemy seminaria z przyrządowych form udrażniania dróg oddechowych oraz postępowania w przypadku masywnych krwotoków przeznaczone dla ratowników medycznych, pielęgniarek/pielęgniarzy oraz lekarzy. Podczas szkoleń skupiamy się na zaawansowanych zabiegach resuscytacyjnych u osób dorosłych i dzieci. Seminaria prowadzone są w oparciu o najnowsze wytyczne Europejskiej Rady Resuscytacji, Amerykańskiego Towarzystwa Kardiologicznego oraz Tactical Combat Casualty Care.

Seminaria prowadzone są przez doświadczonych instruktorów – ratowników medycznych którzy na co dzień pracują w komórkach Systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego takich jak Szpitalne Oddziały Ratunkowe oraz Zespoły Ratownictwa Medycznego.

Przyrządowe formy udrażniania dróg oddechowych

Szkolenie podzielone jest na część teoretyczną oraz praktyczną. W trakcie seminariów wykorzystujemy dwa fantomy szkoleniowe. Jeden z nich przystosowany jest do prowadzenia Zaawansowanych Czynności Ratunkowych, a dzięki wbudowanym systemom elektronicznym istnieje możliwość zbadania częstości oddechu, tętna, zaintubowania oraz przeprowadzania defibrylacji na fantomie. Symulator posiada zintegrowany tablet, dzięki któremu operator w każdej chwili może zmienić parametry życiowe, a nawet rytm serca. Fantom posiada możliwość weryfikacji prowadzenia prawidłowej wentylacji pacjenta workiem samorozprężalnym i za pomocą respiratora. Natomiast drugi fantom jest to przekrój głowy osoby dorosłej przystosowany do nauki intubacji i udrażniania dróg oddechowych nagłośniowymi przyrządami. W czasie seminarium staramy się odwzorować różne warunki zbliżone do sytuacji realnych – intubacja w karetce, w niedogodnej pozycji i miejscu.

Seminarium trwa 8 godzin dydaktycznych, a za wzięcie udziału ratownicy medyczni otrzymują 8 punktów edukacyjnych do książki doskonalenia zawodowego.

Seminarium posiada pozytywną opinię Konsultanta Wojewódzkiego ds. Medycyny Ratunkowej dr n. med. Przemysława Paciorka

Postępowania w przypadku masywnych krwotoków

Szkolenie prowadzone jest zgodnie z wytycznymi Tactical Combat Casualty CareInternational Trauma Life Support. Podzielone jest na część teoretyczną oraz praktyczną, w czasie którego wykorzystywane są fantomy imitujące krwawiące rany cięte,postrzałowe,penetrujące,złamania oraz inscenizacje szkoleniowe. Nauczymy Państwa postępowania w zależności od występującego urazu poprzez wykorzystywanie ucisku bezpośredniego,różnego rodzaju opatrunków osłonowych i uciskowych oraz opatrunków hemostatycznych. Podczas seminarium wykorzystywać będziemy stazy taktyczne różnej generacji oraz zaopatrywać rany penetrujące techniką „wound packing”.

Seminarium trwa 8 godzin dydaktycznych, a za wzięcie udziału ratownicy medyczni otrzymują 8 punktów edukacyjnych do książki doskonalenia zawodowego.

Czas trwania szkolenia, liczba punktów edukacyjnych do książki doskonalenia zawodowego ratowników medycznych oraz terminy szkoleń podane zostaną już wkrótce!

Seminaria odbywają się trybie stacjonarnym. Terminy podawane są na bieżąco na stronie internetowej oraz facebooku. Zapisy i zgłoszenia należy kierować poprzez e-mail: biuro@ratuj.eu

Jeżeli chcesz rozwijać i utrwalać swoje umiejętności, a jednocześnie otrzymać dodatkowe punkty edukacyjne podczas doskonalenia zawodowego skontaktuj się z nami!

Kontakt

Napisz do nas | Zadzwoń do nas 724 725 999

    Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.